کلیات شرکت

این شرکت زیر نظر معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ، سازمان حفظ نباتات و مدیریت قرنطینه و سازمان ثبت و گواهی بذر و نهال کشور در سال 1393 پس از اخذ مجوز های قانونی و رسمی اقدام به ورود جدید ترین پایه های بیسیک عاری از ویروس و مادری درختان میوه هسته دار و دانه دار نمود و پس از گذراندن دوران قرنطینه طی شرایطی خاص اقدام به اخذ لیسانس انحصاری و نمایندگی رسمی از سوی اصلاح کنندگان و مالکین اصلی این پایه ها در اروپا و امریکا نموده و سپس بر اساس قرارداد های منعقد شده رسما اقدام به تکثیر و پیوند پایه های یاد شده با جدید ترین ارقام وارداتی نموده است.
Image

 دکتر غلامحسین داوری نژاد

استاد دانشگاه فردوسی مشهد

متخصص فیزیولوژی درختان میوه

 

احداث یک باغ نیاز به سرمايه گذاري بلند مدت و صرف عمر طولانی دارد. اگر مطالعه كافي صورت نگيرد و انتخاب مناسبی از ارقام و پایه ها وجود نداشته باشد ، نه تنها باغ درآمد اقتصادی مناسبی نخواهد داشت بلکه زيان هاي جبران ناپذيري نیز در انتظار تولید کننده خواهد بود.
تولید کننده نهال باید به علم فیزیولژی درختان میوه مسلط بوده و با درکی صحیح از وضعیت آب و هوا و خاک هر منطقه و آگاهی کامل از خصوصیات هر پایه و رقم، اقدام به تولید کند.


امتیاز ویژه شرکت دانش بنیان باغ مادر ی و نهالستان گهربار:
هدف اصلی نهالستان گهربار فروش بیشتر و کسب درآمد بیشتر نیست بلکه تولید بهتر و بیشتر و مطمئن تر وجلب رضایت تولید کننده و باغدار است. بدیهی است در چنین حالتی رضایت ما نیز جلب خواهد شد
تیم کاری و فنی این شرکت دارای تحصیلات عالی مرتبط با فیزیولزی و اصلاح درختان میوه و باغداری متراکم و جدید وتجربیات چندین ساله ای در تولید پایه های رویشی و ارقام مناسب میوه بوده و میتوان تاکید نمود که بُعد تحقیقاتی و پژوهشی در این شرکت بر بُعد تجاری آن برتری دارد.

• مدیریت فنی نهالستان: متخصص فیزیولژی درختان میوه و با سی و شش سال سابقه تدریس فیزیولوژی پایه های درختان میوه و ازدیاد گیاهان در دانشگاه فردوسی مشهد می باشد.


دیگر ویژگیهای این شرکت:
- شرکتی دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد
- نماینده انحصاری شرکت Varieties International اورگون امریکا و تولید کننده پایه های درختان هسته دار سری کریمیسکKRYMSK شامل:
(L-2*) ، (VSL-2) ، (VVA-1) ، (LC2*) ، (Kuban 86*) ،
تولید کننده پایه نیک 29 M9-NIC 29 (RN-29) سیب تحت لیسانس انحصاری شرکت فلورن بلژیک که خود صاحب امتیاز و تولید کننده این پایه در جهان میباشد.
نماینده رسمی شرکت فلورن هلند تولید کننده بزرگ نهال اروپا در ایران.
نماینده رسمی نهالستان درختان میوه هیلبراند هلند
وارد کننده پایه های بیسیک درختان میوه

 

بهره وری باغات مدرن و متراکم

طبق آمار های جهاد کشاورزی ، دو سوم باغات کشور باید بازکاشت شوند تا باغداری مدرن و با صرفه اقتصادی داشته باشیم.

تولید محصول مرغوب و اصیل90%
پایه های مقاوم تر به خشکی40%
پایه های مقاوم تر برخی بیماری ها 60%
پایه های مقاوم تر به سرما 95%
حفظ منابع آبی و خاکی86%

دلایل لزوم تغییر باغات سنتی به باغات مدرن و متراکم

افزایش تراکم

باغ های سنتی به طور میانگین در هر هکتار 300 الی 400 درخت دارد که با روش های علمی و کاشت درختان اصلاح شده می توان تراکم را تا 1000 درخت در هر هکتار افزایش داد.

تیم کاری ما

تیم کاری و فنی این شرکت دارای تحصیلات عالی مرتبط با فیزیولژی و اصلاح درختان میوه و باغداری متراکم و جدید وتجربیات چندین ساله ای در تولید پایه های رویشی و ارقام مناسب میوه بوده و میتوان تاکید نمود که بُعد تحقیقاتی و پژوهشی در این شرکت بر بُعد تجاری آن برتری دارد.

سبحان داوری نژاد
سبحان داوری نژادمدیر اداری و مالی
مدیریت پروژه از دانشگاه آلمان
دکتر زینب غیور
دکتر زینب غیورمدیر آزمایشگاه کشت بافت
متخصص بیوتکنولوژی گیاهان باغی از دانشگاه لایبنیز هانوفر آلمان
دکتر احسان داوری نژاد
دکتر احسان داوری نژادمدیر فنی
فارغ التحصیل دانشگاه هومبلت برلین آلمان در گرایش فیزیولوژی گیاهان باغی
دکتر محسن داوری نژاد
دکتر محسن داوری نژادمدیر تجارت خارجی
متخصص در هوش مصنوعی و بازرگانی خارجی